Kanty lub krągłości – jak wybrać kabinę natryskową?

150x110

Półokrągła pozwala oszczędzić miejsce, prostokątna zapewnia więcej przestrzeni – dobrze dobrana kabina natryskowa pomoże zaaranżować łazienkę idealną. Ekspert firmy Deante podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając kabinę i brodzik.

Wybierając kabinę natryskową, należy wziąć pod uwagę jej praktyczne funkcje, ale również dominujące w łazience kształty. Półokrągła, kwadratowa, prostokątna – która kabina będzie najlepiej pasować do łazienki? Poza wielkością pomieszczenia pod uwagę należy wziąć również charakter aranżacji: kształt umywalki charakter armatury czy wzory na ścianach.

W małym wnętrzu

Dzięki zastosowaniu półokrągłej kabiny oszczędza się cenne miejsce, szczególnie w małej łazience (wygospodarowaną przestrzeń można wykorzystać na postawienie pralki czy szafki). To także dobre rozwiązanie w przypadku urządzania niewielkiej, dodatkowej łazienki dla gości. Znaczenie ma nie tylko kształt, ale również sposób otwierania. Jeśli podczas projektowania łazienki skrupulatnie liczy się każdy centymetr miejsca, warto zdecydować się na kabinę natryskową Alfa firmy Deante. Do wyboru mamy dwa boczne wymiary; 80 i 90 cm, a praktyczne, rozsuwane drzwi sprawiają, iż nie musimy rezerwować dodatkowej przestrzeni potrzebnej do ich otwierania. W półokrągłym kształcie elegancko prezentuje się odpowiednio wyprofilowane hartowane szkło (dostępne w wersji transparentnej, szronionej i grafitowej) oraz chromowane profile i uchwyty. Dobrze, aby dla spójności aranżacji zaokrąglone kształty pojawiły się także w innych elementach wyposażenia łazienki. Motyw ten powtórzyć można przy wyborze umywalki, misy ustępowej, armatury, a także przy kompozycji wzorów na ścianach czy kompletowania drobnych dodatków.

Kanty górą

A może jednak wykończenia pod kątem prostym? Kabina natryskowa Cubic firmy Deante to te same wymiary co Alfa, ale zastosowane w kwadratowym kształcie. Potrzebuje ona nieco więcej miejsca, również z uwagi na uchylne drzwi. Model to chromowane uchwyty i hartowane szkło, a także możliwość montażu bez brodzika. A jeśli salon kąpielowy pozwala nam na pełną swobodę urządzania, zaszaleć można z prostokątną kabiną Tajfun (80*120 cm). Bezdrzwiowy model typu walk-in zwraca uwagę swą oryginalnością – sam z powodzeniem stanowić może ozdobę wnętrza. W wejściu bezpieczeństwo użytkowania zapewnia podkład z tekowego drewna, pomyślano tu także o praktycznym relingu na ręcznik. 

Brodzik na miarę

Choć przy urządzaniu łazienki większość osób skupia się na wyborze kabiny, uwagę należy też zwrócić na odpowiedni brodzik. Ten głębszy stanowić może w małym wnętrzu alternatywę dla wanny. Chętnie wybierany jest przez rodziny z dziećmi, które bezpiecznie kąpać mogą się w niewielkiej ilości napuszczonej do niego wody. Pasujący do kabiny Alfa model Deep Plus II wyposażony jest nawet w wygodne siedzisko umieszczone w rogu brodzika. Ich przeciwieństwem są modele z możliwością montażu na równi z poziomem podłogi, jak produkt Cubic z oferty Deante. Płaskie, nieomalże niewidoczne, cieszą się coraz większą popularnością w oryginalnych aranżacjach. W nowoczesnych produktach pomyślano też o bezpieczeństwie – przed poślizgnięciem w kąpieli zabezpieczają specjalne występy lub drewniany podkład (jak w przypadku kabiny z brodzikiem Tajfun).

Podczas wyboru brodzika i kabiny prysznicowej warto pamiętać, że będą one służyć nam latami, dlatego poza wyglądem i rozmiarem, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i jakość produktów, z których zostały wykonane. Pozwoli to nam cieszyć się łazienką idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań, a codzienną kąpiel zamienić w chwilę prawdziwego relaksu i odprężenia.